Teknoloji

Logo Nasıl Olmalı?

İyi Bir Logo Nasıl Olmalı?

Logo nasıl olmalı, ürününüz veya reklamınız alıcıda bir ön yargı oluşturur ancak hiç bir şey logonuz kadar ön yargı oluşturamaz. Logo itibarınızı korur. Logonuz ciddiyetinizi belirtir ve bunu müşterinize iletmek için en büyük fırsat olarak bilerek markanızı en iyi temsil eden logoyu hazırladığınız’dan emin olmalısınız.

logo nasıl olmalı 1024x576 - Logo Nasıl Olmalı?
logo nasıl olmalı

İyi Bir Logo Nasıl Olmalı?

İyi bir logo nasıl olmalı, müşterileriniz markanıza ilk bakışta görecekleri şey logonuz’dur. İyi hazırlanmış bir logo müşterinizde ilgi uyandırır ve müşterinize kaliteli bir ürün sunacağınızın taahhütüdür.

Etkili logo için bunlara dikkat etmelisiniz;

Uygulanabilirlik;

Logonuz markanız için adeta konuşmalıdır, ancak hedef kitlenizin ilgi alanlarını da yansıtmalıdır. Rakiplerinizden farklı olarak ne sunabilirsiniz sizi rakiplerinizden ayıran şey nedir? Bu tür soruları yanıtlamanız logonuzun hem etkili olmasını hem de sizi bir sonraki aşamaya yani benzersiz olmaya taşıyacaktır.

Benzersizlik;

Mevcut tasarım trendlerinden ilham almak size yardımcı olabilir ancak logonuzun sizi rakiplerinizden ayırması gerekiyor. Rozet logoları, modern stilleri ve uyarlanabilirlikleri için popülerdir. Bir rozet sizin için en iyi seçim olabilir ya da olmayabilir. Her iki durumda da, şu anda popüler olana yönelmek size avantaj sağlayabilir. Örneğin, daha genç kitleler, otantik bir logo yerine havalı bir logoyu tercih ederler. Markanıza en uygun olanı keşfetmek için trendleri araştırmaya belirli bir zaman dilimini ayırmanız gerekiyor.

Basitlik;

Logonuz bir bakışta anlaşılır olmalıdır. Bu yüzden birbirine çok yakın olan belli olmayan şekillerden ve kalın çizgilerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Apple logosunu düşünün: son derece basit bir şekilde tasarlanmış, bir ısırık eksik ama yine de göz alıcı ve akılda kalan bir elma. Maksimum iki renge bağlı kalmaya çalışın ve aşırı karmaşık grafiklerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Logo Nasıl Yapılır;

Tasarımını kendiniz yapmak istiyorsanız eğer bir logoyu nasıl yapacağınızı gösteren birçok ücretsiz araç vardır. Veya bütçenizde yer varsa, görevi bir logo tasarım firmasına dış kaynak olarak kullanabilirsiniz.

Kendin Yap;

Canva, Piktochart veya Adobe gibi ücretsiz tasarım araçlarını kullanın. Çoğu sitede, yazılımlarıyla nasıl logo yapılacağına dair öneriler ve talimatlar bulunur. Ücretsiz bir site kullanıyorsanız, logonuzu yüksek çözünürlükte indirmek için para ödemeniz gerekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı