Facebook

Facebook Fotoğraf İncelemesi Ne Kadar Sürer?

Facebook Sürekli Yüz Fotoğrafı İstiyor?

Facebook fotoğraf incelemesi ne kadar sürer, Facebook hesapların güvenilirliğini kontrol etmek için çok fazla etkinlik yapan hesapları incelemeye alır. Örnek vermek gerekirse çok fazla arkadaşlık isteği gönderme, yorum yapma ve beğeni gönderme gibi gereğinden fazla etkinlik yapan yapanların güvenilirliğini kontrol etmek için hesabınızı kilitleyerek sizden doğrulama yapmanız için fotoğraf isteyebilir.

facebook fotoğraf incelemesi ne kadar sürer - Facebook Fotoğraf İncelemesi Ne Kadar Sürer?
facebook fotoğraf incelemesi ne kadar sürer

Facebook’a fotoğrafınızı gönderdikten sonra “Facebook bize gönderdiğiniz fotoğrafı inceliyoruz.” İbaresi ile karşılaşırsınız. Facebook’a gönderdiğiniz fotoğraf güvenlik kontrolü 1 ile 7 gün arasında tamamlanmaktadır. Facebook güvenlik kontrolünü tamamladıktan sonra hesaba erişim için 24 saat daha beklenilmesi gerektiğini belirtiyor. Bu süreçte hesabınız arkadaşlarınız tarafından görülebilir ancak siz hesabınıza erişemezsiniz.

Facebook Sürekli Yüz Fotoğrafı İstiyor?

Facebook son zamanlarda sizden çok fazla yüz fotoğrafı istiyorsa bunların birkaç nedeni bulunmaktadır. İlk olarak hesabınızı şikayet eden kişilerin sayısında artış olmuş olabilir. İkinci neden olarak da yukarıda bahsettiğimiz çok fazla arkadaşlık isteği gönderme, yorum yazma ve beğeni gönderme gibi etkinlikleri çok sık yapıyorsanız bu nedenle de olmuş olabilir. Üçüncü neden olarak eğer yeni bir Facebook hesabına sahip iseniz, Facebook özellikle yeni hesapları çok sık güvenlik kontrolünden geçirmektedir bu nedenle de bu hatayı almış olabilirsiniz. Dördüncü neden olarak da Facebook hesabınız başkaları tarafından da kullanılıyor olabilir.

Facebook Gönderdiğimiz Fotoğrafımızı Saklıyor Mu?

Güvenlik doğrulaması için gönderilen fotoğraflar şifrelenir ve güvenli bir şekilde Facebook tarafından saklanır. Facebooka gönderdiğiniz fotoğrafınızı kimse göremez. Fotoğraf doğrulaması için genel olarak otomatik ve bazı zamanlarda manuel sistemler kullanılmaktadır.

Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

4 Yorum

  1. Facebook hesabım yanlış doğum tarihi onaylamak sebebiyle kimlik doğrulama istedi gönderdim ama on gün oldu hala açılmadı faecbook hesabım ilk ve tek hesabım 2007den beri ve birçok fotom var hiç yedeklemedim nasıl açılacak daha ne kadar bekleyecegim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı