Facebook

Facebook Canlı Yayın Açma

Telefondan Facebook Canlı Yayın Açma

Facebook canlı yayın açma, Facebok canlı yayın özelliğini yaklaşık olarak 2.5 yıldır aktif durumdadır. Facebook canlı yayın özelliği ile Periscope ile rekabeti artmıştır. Sizler için bu yazımızda mobil cihazlarınızdan ve bilgisayarınızdan Facebook üzerinden nasıl canlı yayın yapabileceğinizi adım adım anlatacağız. Bu yazımızda Facebook canlı yayın yapamıyorum? Facebook Bilgisayardan Canlı Yayın Yapma? Facebook Mobil Cihazlardan Canlı Yayın Yapma? Facebook Canlı Yayın Açılmıyor? gibi sorularınıza çözüm bulabilirsiniz. Dikkatlice adımları takip ederek sizlerde Facebook üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz.

Facebook Canlı Yayın Açma 1024x576 - Facebook Canlı Yayın Açma
Facebook Canlı Yayın Açmak

Telefondan Facebook Canlı Yayın Açma

Mobil cihazlarda Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için Facebook uygulamasını kurup, uygulamayı çalıştırın. Durum güncelle seçeneğinin alt kısmında bulunan “Canlı” bölümüne tıklayınız. İlk kez bu işlemi yaparken sizlerden mikrofon ve kamera erişimleri için onay isteyecektir. Bu kısımları tamam diyerek onaylayınız. Canlı yayınınız için kısa bir açıklama ekledikten sonra “Canlı Yayına  Geç” butonuna tıklayarak canlı yayını başlatabilirsiniz. Eğer mobil cihazlarınızda mikrofon ve kamerasında sorun yok ise sorunsuz olarak herhangi bir programa gerek duymadan canlı yayını başlatmış olacaksınız.

Telefondan Facebook Canlı Yayın Açma - Facebook Canlı Yayın Açma
Telefondan Facebook Canlı Yayın Açma

Bilgisayardan Facebook Canlı Yayın Açmak

Bilgisayardan Facebook üzerinden canlı yayın yapmak için Facebook.com sitesine giriş yaptıktan sonra durum güncelle seçeneğinin üst kısmında bulunan “Canlı Video” bölümüne tıklayınız. Bu işlemi ilk kez yaparken sizlerden mikrofon ve kamera erişimleri için onay isteyecektir. Bu kısımları tamam diyerek onaylayınız. Canlı yayınınız için kısa bir açıklama ekledikten sonra “Canlı Yayına  Geç” butonuna tıklayarak canlı yayını başlatabilirsiniz. Bilgisayarlardan canlı yayın yapmak için bilgisayarınızın kamera ve mikrofon özelliği aktif olarak çalışması gerekmektedir. Eğer bilgisayarınızda mikrofon ve kamera yok ise harici olarak bağlayıp canlı yayını herhangi bir programa gerek duymadan başlatmış olacaksınız.

Bilgisayardan Facebook Canlı Yayın Açmak 1024x501 - Facebook Canlı Yayın Açma
Bilgisayardan Facebook Canlı Yayın Açmak

Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı