Facebook

Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?

Facebook Daha Çok Kişiye Nasıl Erişirim?

Bu yazımızda Facebook sayfa beğeni hile nasıl yapılır? Facebook fotoğraf beğeni hilesi nasıl yapılır? Facebook durum beğeni hilesi nasıl yapılır? Facebook takipçi artırma nasıl yapılır? Facebook sayfa beğenisi nasıl yapılır? Gibi soruların yanıtlarını cevaplarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Daha önce hiçbir yerde görmediğiniz önemli taktikler sayesinde beğeni, etkileşim, takipçi artırabileceksiniz. Bu sayede facebook sayfanızı veya facebook grubunuzu büyütebileceksiniz. Yazımızı dikkatlice okuyup uygulamanızı öneririz.

Facebook Daha Çok Kişiye Nasıl Erişirim?

İnternet dünyasında kurduğunuz bir blog veya site ile dünya’ya açılmak istiyorsunuz. İlk adım olan site veya blog kurma adımını tamamlamışsınız. Fakat sitenizi hazırlamak dünya’ya açılmak için yeterli değildir. Daha çok insana ulaşabileceğiniz mecralara ihtiyacınız vardır. Bunların en başında tabiki Facebook gelmektedir. 2018 yılında Facebook kullanan kişi sayısı 3 milyar 190 bin kişidir. Ülkemizde neredeyse nüfusumuzun %67’si internet kullanmakta ve Facebook’a erişmektedir. Bu nedenle Facebook üzerinde hedef kitleye ulaşmak projenizin duyurulması ve popülerliğinin artması için en önemli etkendir.

Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır - Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır

Facebook’ta Organik Erişimi Artırma Nasıl Yapılır?

Giriş parafrafımızda beğeni hilesi gibi soruların çözümlerini aradığınızı gördük. Bundan dolayı sizlere hile ile projenizin büyümeyeceğini belirtmeliyim. Sizlere organik yollardan erişim ve etkileşim artırmanın nasıl yapılacağınızı bu yazımızda açıklayacağım. Hile’ye hurda’ya gerek kalmadan orhanik olarak Facebok sayfanızı veya Facebook grubunuzu büyütebileceksiniz.

Facebook sayfanız veya facebook grubunuz olduğunu varsayarak konumuza başlıyorum. Bu kısımda ücretsiz olarak para harcamadan Facebook da organik büyümeden kendi taktiklerimden bahsedeceğim. Öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerek. Örnek vermek gerekirse istanbul üzerinde faaliyet gösteren bir şirketiniz var. Sizler için istanbuldaki kişiler önemlidir. Eğer sattığınız hizmet veya ürün gençleri ilgilendiren araba ile ilgili bir ürün veya hizmet ise istanbulda yaşayan araba’yla ilgilenen 18-25 yaş arası kişiler hedef kitlenizdir. Sektörünüz Modifiye olduğunu varsayalım. Sizlerde hedef kitlenizi bu mantıkla belirleyiniz.

Facebookta Organik Erişimi Artırma Nasıl Yapılır 1024x728 - Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır?
Facebook’ta Organik Erişimi Artırma Nasıl Yapılır

Facebook Gruplarından Paylaşım Yapın!

İlk olarak sayfanıza veya grubunuza insanların ilgisini çekecek paylaşımlar ekleyiniz. Ardından bir slogan oluşturunuz. Yukarıdaki örneğe sadık kalarak devam ediyorum. Benim belirlediğim slogan “İstanbul’un en iyi modifiye merkezi”. Ardından istanbulda bulunan üye sayısı fazla Araba, Oto Alım Satım, otomobil pazarı, oto ilanları veya araba modifiye gibi grupları tespit edip bunlara üye olunuz. Günlük olarak 3-5 adet gruptan paylaşım yapınız. Fazlasını yaptığınız takdirde Facebook’dan uyarı gelebilir. Örneğin; 50.000 üye’ye sahip 5 grupdan paylaştınız sayfanızı veya grubunuzu böylelikle 250.000 insana hizmetinizi veya ürününüzü tanıtma fırsatı bulursunuz.

Facebook Sayfalarından Yorum Yapın!

Gruplarda yaptığınız çalışma’nın benzerini sayfalar içinde yapacağız. İstanbulda bulunan üye sayısı fazla araba, modifiye, otomobil pazarı gibi sayfaları tespit ediniz. Ardından sayfanızı yorum yapan olarak seçip, sayfaların paylaşımlarının altlarına belirlediğini sloganı yapıştırın. “İstanbul’un en iyi modifiye merkezi”. Bu sayede sektördeki bilinirliğinizi artırmış ve daha çok etkileşim çekmiş olacaksınız. Günlük olarak 25 Adet yorum atabilirsiniz. Fazlasında Facebook tarafından engellemeye takılabilirsiniz.

Facebook Sponsor Reklamlarını Ücretsiz Kullanın!

Bu taktiğim yine kendi geliştirdiğim bir taktiktir. Farz ediyorum İstanbul’da yaşıyor ve facebook’a İstanbul üzerinden erişiyorsunuz. Haber kaynağını görüntülediğiniz paylaşımlara baktığınız zaman sizlere Facebook’un Sponsor Reklamları gösterilmeye başlanacaktır. Bu reklamlar yerel olduğu için istanbul bölgesindeki kişilere gösterilen reklamlardır. Bu reklamlardan da iyi bir etkileşim çekebilirsiniz. Sayfanızı yorum yapan olarak seçerek belirlediğiniz sloganı bu reklamların altına yapıştırınız. “İstanbul’un en iyi modifiye merkezi”. Günlük olarak 25 Adet yorum atabilirsiniz. Fazlasında Facebook tarafından engellemeye takılabilirsiniz.

Fake Hesap İle Daha Çok Etkileşimi Yakala!

Fake hesap, rastgele isimlerle yeni bir facebook hesabı açmak’tan ibarettir. Sayfa isminizle ikinci bir hesap açın. Daha sonra İstanbul’da yaşayan kişileri ekleyerek hesabınızdaki kişi sayısını artırın. Günlük olarak 50 Adet arkadaş isteği gönderebilirsiniz. Fazlasında Facebook tarafından engellemeye takılabilirsiniz. Bu şekilde hesabınız 5.000 arkadaşa ulaştığı zaman profilinizi sayfa’ya dönüştürüp sayfa’yı asıl sayfanızla birleştirebilirsiniz. Bu sayede sayfanızın takip eden sayısı bir anda 5.000 kişi artmış olacaktır.Ne kadar çok bu işlemi uygularsanız her seferinde sayfanızı 5.000 üye artırmış olacaksınız.

Bu yazımızda hileye gerek kalmadan etkileşiminizi ücretsiz olarak artırmanın yollarından bahsettim. Başka bir yazımızda da en az maliyete Facebook Sponsor Reklamları alarak büyümeden bahsedeceğim. Aklınıza takılanları konu altına yorum olarak yazarsanız kısa sürede cevaplandırabilirim.

Facebook ile ilgili aklınıza takılan daha çok sorunun çözümüne sayfamızdan Facebook ulaşabilirsiniz.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı