Facebook

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?

Facebook Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

Çalınan Facebook hesabını geri alma, Facebook hesabınıza giriş yapamıyorsanız, Facebook hesabınızın başkalarının eline geçtiğini düşünüyorsanız ve Facebook hesabınızı kurtarmak istiyorsanız. Facebook hesabınızı geri almak için aşağıdaki adımları dikkatlice takip ederek sorununuzu çözebilirsiniz.

Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma Nasıl Yapılır?

alınan facebook hesabı geri alma - Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?
çalınan facebook hesabı geri alma

Çalınan Facebook hesabınızı kurtarmanın en kolay yolu Facebook’un oluşturduğu Facebook.com/Hacked sayfasını kullanarak Facebook hesabınızı geri alabilirsiniz. Öncelikle https://www.facebook.com/hacked sayfasına tıklayınız.

resim 1 - Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?
resim 1

Açılan sayfada “Hesabım başka birinin eline geçti” seçeneğine tıklayınız.

resim 2 - Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?
resim 2

Açılan sayfada Facebook’un hesabınızı bulabilmesi için kayıt olduğunuz “e-posta adresinizi veya telefon numaranızı” girip ara tuşuna basınız.

resim 3 - Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?
resim 3

Açılan sayfada Facebook tekrar “e-posta adresinizi, telefonunuzu ve son hatırladığınız şifrenizi” isteyecektir. Bu kısımları da doldurup devam tuşuna basıp Facebook hesabınıza erişebilirsiniz.

resim 4 - Çalınan Facebook Hesabı Geri Alma?
resim 4

Giriş yaptıktan sonra Facebook’un size sorduğu soruları cevaplayarak hesabınızı daha güvenli hale getirebilir ve hesabınız ile ilgili sakıncalı durumları Facebook’a bildirebilirsiniz. Hesabınızı güvene aldıktan sonra şifrenizi ve kullanıcı adınızı değiştirin.

Facebook Hesabımı Nasıl Güvene Alabilirim?

  • Öncelikle hesabınızın şifresini ve e-posta adresinizin şifresini elinizden geldiğince sayı ve rakam karışık olarak zor bir şifre belirleyin.
  • E-posta adresinizi herkesin görmemesi için Facebook profilinizde gizleyin.
  • Hotmail uzantılı mailler 6 ay kullanılmadığı zaman e-posta adresi silinmektir. Bu durumda e-posta adresinizi başkaları yeniden alabilmektedir. Bundan dolayı da e-posta adresinizi 3.kişiler alacağı için hesabınıza erişimi kolay olmaktadır. Eğer Hotmail uzantılı bir e-posta adresi kullanıyorsanız sık sık e-posta adresinize giriş yaparak e-postanızın silinmesini önleyebilirsiniz. Ya da gmail, yandex ve yaani mail gibi e-posta uzantıları açarak daha e-posta adresinizi güvenilir hale getirebilirsiniz.
  • Facebook hesabınıza telefonunuzu ekleyerek mobil onay yapın.

Facebook ile ilgili aklınıza takılan daha çok sorunun çözümüne sayfamızdan Facebook ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı